• Home
  • W Rzymie otworzono pralnię Papieża Franciszka dla osób niepełnosprawnych.

W Rzymie otworzono pralnię Papieża Franciszka dla osób niepełnosprawnych.

 

Z dumą informujemy, że "Pralnia Papieża Franciszka" oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w Rzymie 10 kwietnia 2017 roku. Pralmnia oferuje darmowe usługi dla osób bezdomnych i niepełnosprawncyh: nowe urządzenia pralnicze z usługami prania, suszenia i prasowania przeznaczone dla osób bez domu lub nie radzących sobie w codziennym życiu.

Inicjatywa promowana przez naszą firme razem ze Stolicą Apostolską jest kluczowym elementem większego projektu społecznej odpowiedzialności, który zawiera także prysznice, fryzjera, przebieralnię, usługi medyczne i dystrybucję podstawowych produktów pierwszej potrzeby.

Jak wyjasnia jałumużnik papieski Konrad Krajewski, inicjatywa została zainicjowana przez Papieża z okazji obchodów Roku Miłosierdzia i zawarta w jubileuszowym podsumowaniu: "Potrzeba bliskości Jezusa Chrystusa wymaga od nas bliskości z naszymi braćmi i siostrami, gdyż nie ma niczego bardziej radosnego dla naszego Ojca niż prawdziwy znak miłosierdzia. Łaska staje się widoczna i objawia się w wyjątkowych czynach."

Pralnia jest zarządzana przez Społeczność Świętego Idziego gdzie wolontariusze będą prali, suszyli i prasowali ubrania i koce, którzy sami nie mają takich mozliwości.